Meno terapija

„Meno kūrinys gali būti suprantamas ir nauduojamas kaip mūsų vidinio Aš žemėlapis“ Peter London No More Secondhand Art Meno terapija pagrįsta supratimu, kad mūsų kūriniai gali padėti suvokti kas esame, padėti išreikšti jausmus ir mintis, kurių negalime išreikšti žodžių pagalba. Ji ne tik teikia mums didelį malonumą ir estetinį pasitenkinimą, bet ir skatina savęs pažinimą, ugdo mus kaip asmenybes, lavina jautrumą ir, kas svarbiausia, gydo kūną bei sielą.

Erichas Fromas yra pasakęs, kad menas – tai vienintelė universali kalba, kurią sukūrė žmonija. Ji tokia pati visose kultūrose ir religijose. Tuo tarpu kiekvienas žmogus yra menininkas, o tapyba, piešimas, lipdymas, taip pat šokis, muzika ir kitos meninės išraiškos formos – tikrai efektyvūs komunikacijos būdai. Kūryba ne tik pagerina komunikaciją ir ekspresiją, bet ir sustiprina mūsų pasitikėjimą savimi, suteikia pilnatvės jausmą.

Kas yra meno terapija?

Daugelis psichologų mano, kad piešinys – tai slaptas kelias į sielos gelmes. Tačiau žmogus gali suprasti jo sakralinių ženklų kalbą, praeiti slaptą kelią ir sužinoti apie save daug iki šiol nežinomų dalykų. Kartais jis net neįtaria, kiek daug jame yra. Ne tik sapnai yra „karališkas kelias į pasąmonę“, bet ir piešiniai… Meno terapija – tai laisvas ir spontaniškas dalyvavimas dailės kūrybos procese, neturint jokių išankstinių nuostatų ir įgimtų įgūdžių. Imantis šios veiklos nereikia net mokėti piešti! Užsiėmimuose vyksta nenuspėjamas žaidimas dailės priemonėmis bei technikomis. Siekiama pažinti save, o ne sukurti vertingą darbą. Daugybę metų slėptas emocines problemas žmogui nėra paprasta imti ir papasakoti. Piešimas leidžia tą padaryti lengviau ir jaučiantis saugiai. Piešiant, iš pasąmonės ima kilti vidiniai konfliktai, vaikystės prisiminimai, įvairūs jausmai. Meno terapija leidžia žmogui atskleisti savyje neatpažintas galimybes, talentus, surasti naujus problemų sprendimo būdus, pasisemti stiprybės. Lietuvoje tai nauja paslaugos forma tiems, kurie nori išsiugdyti tam tikrus įgūdžius, atsiverti naujovėms, pokyčiams, patirti saviraiškos ir bendravimo džiaugsmą, užauginti savyje emocinio intelekto koeficientą.