Gongo kelias

 GONGO PAVADINIMAS KILĘS IŠ SKAMBESIO, KURĮ SKLEIDŽIA

„AUM – tai nuostabus Gongo skleidžiamas gyvybės garsas“ (Dane Rudhyar, Re-Birth of Hindu Music, 1926 m.) Mokydamasis groti Gongu, kompozitorius-vizionierius suvokia jį labiau kaip priemonę, kuri išlaisvina rezonanso galią, o ne kažką, kas patenkina muzikinės estetikos jausmą. Gongo galia turi universalias implikacijas, kadangi simbolizuoja ir išlaisvina viską aprėpiančią visatos rotacinę jėgą, vadinamą AUM arba OM – mitiniu pavadinimu „Pradžioje“.

Pasak Dane Rudyar’o, gongas išlaisvina jėgą, kurią Gandhi vadino Satyagraha arba Tiesos Jėga.
Gongo Kelio pradininkas ir Mokytojas Don’as Conreaux savo pranešime gongo meistrams rašo, kad jo inicijuotas Žygis po pasaulį Taikos vardan buvo skirtas sugrąžinti žmonijai prarastąją Dvasią. Šio žygio tikslas – padėti žmonėms iš naujo atrasti dvasinės valios jėgą, kuri reikalinga mūsų planetos išgelbėjimui.

Iš Don’o Conreaux knygos „Misterium Tremendum of Gong“:

GONGO PRANAŠYSTĖ
SIDDARTHA GAUTAMA BUDDA

Apie 600 m. p.m.e. Indijoje gyvenantis Gautama Budda išsiuntė savo žiniuonius į Orientą ir Tolimuosius Rytus, kad kiekvieno Gongo ir Varpo paviršiuje išraižiotų du žodžius kinų mandarinų kalba – ,,Tai Loi“. Šie žodžiai yra kilę iš Konfucijaus keturių eilučių posmo (šiuolaikinio Gautamie ,,Fao Kay“). Nepanaudotą kūrinio dalį galima išversti: ,,Blogieji išėjo“, ,,Tai Loi“ reiškia, kad ,,Gerieji atėjo“.
Naudodamas du kinietiškus ženklus Tai ir Loi, Gautama išpranašavo, kad Laimė grįžo į šį Pasaulį, materijos sudvasinimą bei greitą kito Budos atėjimą pasibaigus XX amžiui.
Šiam Budui, kurį išpranašavo, bus suteiktas Maitrėjos (Maitreya) vardas, kuris verčiamas kaip ,,Mylintis palankumą“ bei ,,Muzikinis rezonsas“.
Maitrėjos įtaka dabartiniam pasauliui žada visišką įvairių, skirtingų Globaliai visuomenei priklausančios žmonijos komponentų sujungimą. Šis rezonansinis vieningumas bus pasiektas grįžus OM dvasinei kosminei vibracijai, nuostabiam gongo skleidžiamam gyvybės garsui, o jų pasekoje atsiras visuotinis telepatinis bendravimas.

Tai Loi

PITAGORAS

Graikijoje beveik tuo pačiu metu (600 m. p.m.e.) žymus filosofas Pitagoras tyrė muzikos garsų dažnio įtaką žmonių sveikatai.
Būtent jis padėjo pamatus muzikos mokslams, kurių pagrindą sudarė natūrali, auganti harmoniška seka. Ši seka yra pastovi ir universali pagrindiniams garsų spinduliams, kuriuose slypi natų dažnis, kadangi ji juda palei spiralę į viršų ir į vidų, iš storos materijos pasaulio į subtilų dvasinį pasaulį.

Iš Don’o Conreaux pranešimo:

“Žmonija prarado savo Gerumo pradą, būtiną tiesos pažinimui ir žmonijos susivienijimui.
Gongas – tai dvasinės kosminės OM vibracijos ir Gerumo šaltinis. Tai gyvas vienybės pavyzdys. Gongas buvo pirmuoju lydiniu pasaulyje ir toliau atlieka savo dvasinę paskirtį – simbolizuoja holistinį įvairovės suvienijimą į visuotinę harmoniją.
Šiais laikais tinkamai panaudotas gongo garsas tapo ypač svarbus mentaliniam ir emociniam žmonijos kančių sušvelninimui, taip pat visų žmonių pasaulyje suvienijimui. Pastaruoju metu pastebime didelius klimato pasikeitimus, daugėja prievartos, streso ir depresijos. Visi šie negatyvūs reiškiniai veda žmogų į gerumo dvasios praradimą.
Pasak Budos, gongas – tai ne tik gerumo ir laimės, bet ir visuotinės harmonijos šaltinis. Tuo tarpu globalinės visuomenės smegenų disfunkcija nepajėgi atsispirti visuotinei harmonijai ir rezonanso vienybei, kuriuos skleidžia gongas.
Žodžiai “Tai Loi”, iškalti gongo paviršiuje, simbolizuoja žmonijos susivienijimo viltį, nepaisant kultūrinių, religinių ir politinių skirtumų. Susivienijimo tam, kad mūsų vaikams būtų užtikrinta prasminga ateitis.
Prašau Jūsų tęsti darbą su Gongu ateinančių šešerių metų bėgyje (2007-2013). Šis laikotarpis – tai langas, atveriantis kelią į galimybes.
Kuo daugiau kiekvienas iš mūsų suteiks kitiems, tuo didesnius pozityvius pasikeitimus pastebėsime juose.“

Gongo meistras Don’as Conreaux, įkūręs „Mysterious Tremendum”, įkvėpė gongo meistrų grupę, kuri organizuoja gongo koncertus ir gongo garso terapijos seansus (“maudynes gonge”), skleidžiant Nada garsą. Meistras ir jo įkvėpti mokiniai tiki, jog Pirmykščių ir šiuolaikinių garsų junginys atkeliaus kaip banga, apjungianti įvairias kultūras į visuotinę harmoniją. Svarbi šios akcijos, pavadintos Gongo Magnum Opus, dalis – grupiniai garso terapijos seansai, vadinami tiesiog “maudynėmis gonge”. Tokiuose seansuose kartais dalyvauja net iki 500 žmonių, gulinčių garse, gongo meistrų ir gongų apsuptyje. “Maudynės gonge” trunka ne mažiau 45 minučių ir leidžia dalyvaujantiems atsiplėšti nuo materialaus pasaulio gravitacijos. Garso terapijos rezultatas – dvasios atjauninimas, ląstelių ir DNR atnaujinimas.